Totul în doi
Începem cu o serie de asocieri și povești personale declanșate de o sugestie venită de la spectatori – ce urmează după aceea este un salt în necunoscut, o aventură perpetuă!
Spectacolul este un nou produs Improvisneyland, jucat de doi actori profesioniști: Monica Anastase și Axel Moustache, într-un carusel de situații și personaje. Este un format de teatru spontan, altfel decât spectacolele de improvizație de formă scurtă, realizate în mod obișnuit. Actorii explorează teme profund umane, prin emoții puternice, într-un cadru mai teatral, mai dramatic și mereu surprinzător.
„Totul în doi” s-a jucat pe scena Teatrului Național București în cadrul !MPRO – Festivalul Național de Improvizație 2015, apoi a fost invitat la TILT – Festivalul Internațional de Improvizație 2015, la Tallin, Estonia. Din 2016 are câteva reprezentații la Godot Cafe-Teatru, iar în luna mai a participat la FestCO – Festivalul Comediei Românești, ediția XIV-a.